Odlewnia Gawrych logo

Tłoki i cylindry do maszyn odlewniczych

Do posiadanych przez naszą Odlewnię zimnokomorowych maszyn do ciśnieniowego odlewania aluminium Yizumi DM 300 oraz Yizumi DM 400oraz Yizumi 530 LEAP niezbędne jest systematyczne przygotowywanie elementów, które odpowiadają za właściwe odlewanie ciśnieniowe aluminium, a które w procesie odlewania podlegają systematycznemu zużyciu. 

Prawidłowe ciśnienie odlewanego aluminium zapewniają właściwie wykonane cylindry oraz tłoki odlewnicze.

Żywotność cylindra odlewniczego to maksymalnie okres 2 lat, natomiast tłoki do maszyn odlewniczych zużywają się niejednokrotnie już po 3 dniach ciągłej pracy.

Tłok do maszyny do ciśnieniowego odlewnia aluminium - Odlewnia Gawrych Budzyń

W naszej Narzędziowni posiadamy pełen park maszyn m.in. uniwersalną tokarkę CNC DMG MORI CTX 450, która umożliwia nam samodzielne dorabianie niezbędnych elementów. 

Do naszych maszyn do ciśnieniowego odlewania aluminium dorabiamy tłoki i cylindry odlewnicze o wymiarach od 50 do 80 mm. Tłoki o większych średnicach aniżeli 50 mm przetaczamy na mniejsze wymiary w miarę zużycia. Dokładność pasowania elementów jaką zachowujemy wynosi ok 10-15 mikrometrów.

Własna Narzędziownia zapewnia nam pełną samowystarczalność w zakresie zaopatrzenia w części zamienne i pozwala na ciągłą pracę bez zbędnych przerw.

Dodatkowo dorabiamy inne niezbędne elementy do maszyn odlewniczych jak mocowania do tłoków, a także możemy testować różne kształty denka tłoka w celu uzyskania optymalnego ciśnienia w formie odlewniczej tak aby uniknąć wad odlewów z aluminium.

W naszej Narzędziowni wykonujemy również zewnętrzne zlecenia na tokarkach numerycznych CNC. Zapraszamy do galerii gdzie możecie Państwo obejrzeć nasze prace.

Jesteś zainteresowany wykonaniem odlewu z aluminium,
wykonaniem formy odlewniczej lub serwisem formy?

Zadzwoń do nas