Odlewnia Gawrych logo

Wykonanie wielorowkowego koła pasowego z aluminium na tokarce CNC

Aluminium jako materiał do wykonywania elementów różnych maszyn lub silników przy pomocy obrabiarek CNC jest materiałem, który sprawdza się doskonale. Właściwości aluminium czyli odporność na korozję, wytrzymałość w niskich temperaturach, właściwości przewodzące, niską masę czy też podatność na recykling sprawiają, że jest on chętne wykorzystywany przez producentów samochodów, maszyn i urządzeń. Często spotykanym elementem są różnego rodzaju koła pasowe, obudowy, pokrywy wykonane z aluminium.

Dziś pokażemy Państwu jak wykonujemy obróbkę wałka z aluminium z którego uzyskamy gotowe wielorowkowe koło pasowe.

Wykonanie koła pasowego z aluminium na tokarce CNC - Odlewnia Gawrych Budzyń

Pierwszym etapem jest przycięcie walca na odpowiednią długość i precyzyjne umieszczenie go w obrabiarce CNC. Następnie przy pomocy odpowiednich noży, frezów i wierteł obrabiamy element aż do uzyskania pożądanego kształtu końcowego. Proces obróbki składa się z kilku precyzyjnie zaprogramowanych kroków podczas którego głowica maszyny obrabia element zamocowany stabilnie w wrzecionie.

Kontrola jakości obróbki CNC - Odlewnia Gawrych Budzyń

Operator maszyny CNC zawsze wykonuje element próby i sprawdza czy jest on zgodny z wymogami Klienta. Precyzyjne wymiarowanie i sprawdzanie na każdym etapie obróbki zgodności z rysunkiem technicznym to klucz do prawidłowego ustawienia maszyny i uzyskania gotowego wyrobu zgodnego z wzorcem. Trzeba zaznaczyć że powtarzalność elementów uzyskujemy dzięki właściwemu zaprogramowaniu maszyny w zakresie poszczególnych kroków obróbki podczas której ustalane są kolejne skrawane partie materiału przy odpowiednich obrotach w kąpieli płynu chłodzącego. Ponadto przed wykonaniem każdej partii produktów wprowadzane są na bieżąco poprawki tak aby utrzymać wysoką jakość i precyzję wykonania elmentu.

Jesteś zainteresowany wykonaniem odlewu z aluminium,
wykonaniem formy odlewniczej lub serwisem formy?

Zadzwoń do nas